Navigácia

Obsah

Podvody na senioroch

Typ: ostatné
dôležitý oznam dôležitý oznam

Vážení občania, prečítajte si dôležitý oznam z oddelenia Policajného zboru v Zákamennom a informujte o tom svojich príbuzných, aby sme tak zamedzili podobným situáciám.

 

V posledných dňoch sa vyskytli opakované pokusy podvodov na senioroch. Starší  občania mali telefonáty, v ktorých sa od nich neznáma osoba pokúšala vylákať finančné prostriedky. Poškodenému seniorovi volá osoba, ktorá sa predstaví ako pracovník banky, ktorý seniorovi oznamuje, že s jeho bankovým účtom sa niečo deje a inštruuje ho, aby išiel všetky prostriedky zo svojho bankového účtu  vybrať a zároveň, aby zobral aj všetky cennosti z domu, pričom mu táto osoba tvrdí, že o všetkom vie polícia, ktorá to monitoruje a bude ho kontaktovať. Následne sa poškodenému ozve osoba, ktorá sa predstaví ako policajt a znova inštruuje poškodeného, aby vybral peniaze z banky a kde a ako má tieto peniaze a prípadne aj cennosti z domu odovzdať.

V prípade takýchto podozrivých telefonátov žiadame seniorov, aby okamžite kontaktovali Políciu na číslo 158 a nevydávali neznámym osobám finančné prostriedky a cennosti.


Vytvorené: 24. 2. 2023
Posledná aktualizácia: 24. 2. 2023 14:55